Co zrobić w przypadku pozytywnego testu na koronawirusa?

Testowanie nauczycieli i pracowników klas I-III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych na obecność SARS-CoV-2

Masz pozytywny test na koronawirusa. Co dalej?

Poddaj się izolacji w domu, która w przypadku braku objawów trwa 10 dni. Skontaktuj się telefonicznie z lekarzem POZ.

Zgłoś do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osoby, z którymi miałeś kontakt i z którymi zamieszkujesz. Możesz to zrobić za pomocą:

Nie musisz uzyskiwać zwolnienia lekarskiego. ZUS posiada dostęp do danych w systemie EWP i udostępni je Twojemu pracodawcy.

Jeżeli poczujesz się gorzej skontaktuj się telefonicznie z lekarzem POZ w celu ustalenia dalszego trybu postępowania. Jeżeli występują u ciebie duszności lub kłopoty z oddychaniem, zadzwoń niezwłocznie na numer 112 lub 999, aby uzyskać pomoc medyczną i uprzedź, że masz koronawirusa.

Informacje o wyniku testu znajdziesz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta:
www.pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta
Przydatne informacje znajdziesz na: www.gov.pl/koronawirus

źródło: https://www.gov.pl/web/psse-lukow/testowanie-nauczycieli-i-pracownikow-klas-i-iii-szkol-podstawowych-oraz-szkol-specjalnych-na-obecnosc-sars-cov-2